Új társadalmi párbeszédet követelnek a szakszervezetek a kormánytól
A munkavállalói, munkáltatói és kormányzati oldal közötti, országos, állandó társadalmi egyeztetési fórum létrehozását javasolja a munkaügyi kapcsolatok elindítására négy szakszervezeti szövetség.
Javaslatukról a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma és a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája levélben tájékoztatta Magyar Péter miniszterelnököt, Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztert, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi minisztert – áll a szakszervezetek által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.
Piacesprofit.hu
