Visszatérne a szociális párbeszéd: állandó munkaügyi fórum létrehozását javasolják a szakszervezetek
Négy szakszervezeti szövetség közös javaslatban kéri Magyar Péter miniszterelnököt és két érintett minisztert, hogy hozzanak létre állandó, háromoldalú egyeztetési fórumot a munkavállalók, munkáltatók és a kormány között. A kezdeményezés célja, hogy Magyarországon ismét legyen intézményesített kerete az érdekegyeztetésnek, amelyet különösen aktuálissá tesz az EU-s bértranszparencia-irányelv átültetésének elmaradása és a digitális átmenet okozta munkaügyi kihívások.
