Újabb munkáltatói szövetséggel sikerült megállapodni
A Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége is együttműködési megállapodást írt alá a LIGA Szakszerveztekkel, amelyben kiemelik a szervezkedési szabadság, az egyesülési jog, a kollektív szerződések fontosságát.
A LIGA Szakszervezetek és a KISOSZ elismerve a szakszervezeteknek és a munkáltatói érdekképviseleteknek a gazdasági és társadalmi érdekek védelme terén betöltött kitüntetett szerepét, elismerve azt, hogy a szakszervezetek és a munkáltatói érdekképviseletek létezése és működése a tagok magánérdekein túlmutató közérdeket is szolgál; figyelembe véve azokat a nehézségeket, amelyekkel a munkavállalóknak szembesülniük kell egyesülési joguk és szervezkedési szabadságuk gyakorlása során, valamint szem előtt tartva a munkabéke megőrzésének fontosságát, együttműködési megállapodást kötöttek.
